Sportovní aktivity

FotbalPark Litomyšl

Areál se nachází pouhé 2 km od centra města a rozkládá se na ploše 5 ha. Pro návštěvníky jsou připravena dvě hřiště na fotbalgolf s různou obtížností, přičemž každé hřiště má 18 jamek z přírodních, ale i umělých překážek. V areálu je zajištěno po celý den občerstvení, vnitřní i venkovní posezení, tribuny a potřebné zázemí, včetně sociálního zařízení. V letních měsících je pro návštěvníky k dispozici písečná pláž s lehátky, dětský bazén a vířivka. Otevřeno denně od 9-21 hod.

Web: www.fotbalparklitomysl.cz

Sportovní areál a sauna Za Sokolovnou

Multifunkční sportovní areál a saunu za Sokolovnou najdete v okrajové části Litomyšle vedle hlavní silnice směrem na Svitavy. V tomto areálu najdete hřiště na plážový volejbal, volejbal, nohejbal, tenis, florbal, badminton, pétanque. V době od září do konce dubna zde můžete také využít finskou saunu.

Web: www.areal-sokolovna.cz

A-kart aréna Litomyšl

A-kart arénu najdete v Litomyšli, v průmyslové zóně směrem na Svitavy, v těsné blízkosti silnice R35. V kryté motokárové hale je půjčovna motokár a také půjčovna minibike. Součástí haly je i bar s kapacitou cca 70 míst, přístupný nejen příznivcům motoristických sportů, ale i široké veřejnosti. Pro zájemce pořádáme firemní a společenské akce.

Web: www.akartarena.cz

Forest Paintball - hřiště

Klubové paintball hřiště i pro veřejnost o rozloze asi 30 000 m2. Atraktivní lesní prostředí s budovami, okopy i volným prostorem v areálu bývalého letního tábora v Koutech u Brandýsa n. Orlicí, cca 20 km (15 min cesty os. automobilem). Zázemí, kvalitní vybavení a servis pro 14-20 hráčů.
Provoz denně 8:00 - 20:00, obvykle po domluvě na termínu akce.

Web: www.paintball-forest.cz

Stáj Pucher Janov

 • Nabízí výuku ježdění na koni pro začátečníky i pokročilé – možnost i v anglickém jazyce.
 • Vyjížďky do přírody se zkušeným doprovodem.
 • Hiporehabilitační ježdění na koni pro zdravotně postižené pod dohledem fyzioterapeuta.
 • Ustájení koní, výcvik koní a přípravu na parkurové závody.
 • Jezdecké závody a v zimních měsících závody v horse skijöringu.

Adresa: Janov u Litomyšle 61, 569 53
Mobil: +420 607 606 172
Email: petrapu@seznam.cz
Web: www.stajpucher.cz

Stáj Manon Suchá

Vedoucí: Jiří Skřivan
Adresa: Suchá, Litomyšl 570 01
Mobil: +420 602 451 918
Web: www.stajmanon.cz

Koupaliště Litomyšl

 • Padesátimetrový plavecký bazén se skokanskými můstky 1 m a 3 m a 10 m dlouhou skluzavkou. Rozměr tohoto bazénu je 50 x 30 m s hloubkou vody od 0,2 do 3,5 m.
 • Pětadvacetimetrový plavecký bazén s rozměry 25 x 10 m a s hloubkou vody od 1,2 do 1,6 m.
 • Dojezdový bazén pro 92 m dlouhý tobogán. Jízda na tobogánu je zdarma.
 • K pasivnímu odpočinku a opalování lze využít upravené travnaté plochy či dřevěné opalovací paluby. V parkové části se nachází i stinné travnaté plochy.
 • K aktivnímu odpočinku si lze pronajmout 3 kurty s umělým povrchem na tenis/nohejbal, 2 hřiště pro plážový volejbal, 2 terasové stoly pro stolní tenis.
 • Občerstvit se můžete v místní restauraci nebo v rychlém občerstvení.
 • Dle kategorizace koupališť získalo litomyšlské koupaliště certifikát se čtyřmi hvězdičkami z pěti možných.

Krytý plavecký bazén 

Krytý plavecký bazén v Litomyšli funguje teprve dva roky, ale mezi obyvateli města se stal oblíbenou sportovní atrakcí. Kromě plavání zde můžete využít i nabídku aquazorbingu. Maminky mohou využít nabídku plavání s batolaty. 

Krytý zimní stadion

Zimní stadion byl vybudován roku 1977. Tribuna pro 1600 stojících diváků byla postavena v roce 2002 a zastřešen byl stadion v roce 2004 podle projektu Ing. Arch. Aleše Buriana. V říjnu roku 2005 bylo dokončeno opláštění východní a jižní strany, zde vyrostla i nová tribuna pro 220 diváků (160 sedících, 60 stojících). V květnu 2006 pokračovala modernizace opláštěním dvou zbývajících stran (i s průhledem na panorama zámku v západní části). Byla také položena zbrusu nová plocha na in-line hokej, instalována nová výsledková tabule. V létě 2006 proběhla rekonstrukce celého chlazení plochy.

Spinning centrum Stratílek

SPINNING je energeticky účinné skupinové cvičení na stacionárních kolech, které spojuje hudbu, motivaci a představivost do jednoho celku s přesně dávkovaným tréninkem. Tento originální cyklistický program nabízí fyzické a psychické prvky sportovního tréninku lidem každého věku a úrovně zdatnosti.

Tenisová hala SPORT (tenis, squash, bowling)

Sportovní areál s tenisovým dvorcem v pevné hale nabízí dva kryté antukové kurty v nafukovací hale, tři squashové dvorce a čtyři bowlingové dráhy. Hala tak doplnila nabídku venkovního areálu, kde se již několik let využívají čtyři antuková volejbalová hřiště, šest antukových tenisových kurtů a jedna cvičná stěna. Hala nabízí nezbytné zázemí šaten se sprchami, ale také velmi příjemnou společenskou místnost s možností občerstvení a půjčovnu sportovního náčiní na squash, tenis i bowlingovou obuv. K vysokému standardu patří i bezbariérový přístup.

Sportovní kvality nového zařízení garantuje výrobce squashových kurtů, které oficiálně uznává mezinárodní federace tohoto sportu. Tenisový kurt byl pokryt povrchem Decoturf, na kterém se hraje i slavné Flushing Meadow. Dvě bowlingové dvoudráhy také splňují veškerá evropská měřítka.

Chcete si rezervovat ubytování nebo se na něco zeptat? Napište nám pomocí formuláře

Chcete dostávat e-mailem informace o naších akcích?


Odesláním této zprávy souhlasíte se zpracováním uvedených údajů pro účely vzájemné komunikace a marketingových sdělení. Svěřené údaje budeme pečlivě střežit dle Zákona č. 480/2004 Sb. a slibujeme Vám, že je nikdy nebudeme sdílet se třetími stranami.


Tento web ukládá a používá cookies, pokračováním v prohlížení berete na vědomí, že souhlasíte s používáním.