Historie Hotelu Aplaus

Hotel Aplaus byl otevřen v roce 2008. Vznikl rekonstrukcí a dostavbou tří památkově chráněných objektů v historickém centru Litomyšle. Cílem bylo vytvořit místo, kde se návštěvník hotelu stane středem veškerého dění, celebritou, která sklízí aplaus. Tento přístup ke klientovi se stal výchozím bodem k řešení celého hotelu, restaurace a baru.

Osobnost a umění Josefa Váchala

Inspirací při návrhu interiéru Hotelu Aplaus se stalo samotné místo, kde se objekt nachází. Místo, které je historicky spojeno s géniem loci, které je personifikováno v postavě významného českého umělce Josefa Váchala a jeho přítele Josefa Portmana, kteří se potkávali v původní hospodě Na sklípku, v místě dnešního hotelu.

Josef Váchal a jeho umění se stal hlavním motivem, který se prolíná celým prostorem, od restaurace až po pokoje. Výrazná osobnost tohoto umělce se stala výchozím místem pro vzhled hotelu. Odkazy na jeho dílo je možné shlédnout v mnoha různých detailech, které se objevují od tvarování nábytku až po grafické zdobení ploch.

Původní styl a nové technologie

Původní vybrané fragmenty díla jsou provedeny pomocí současných technologií. Jedná se o spojení historie se současností - od laserovaných kovových motivů, přes gravírované 3d grafiky, až po digitální tisk. Stejně tak zařizovací předměty v sobě snoubí tradiční formy se současným technologickým zpracováním. Většina mobiliáře je originálně navržena pro potřeby hotelu.

Stejný koncepční přístup byl zvolen i v návrhu jednotlivých pokojů. Vedle Váchala se další inspirací pro vzhled pokojů staly další významné osobnosti spojené s Litomyšlí. Postava Bedřicha Smetany se stala východiskem pro návrh apartmánu, kde např. použitá barevnost hravě odkazuje ke jménu skladatele.

Snahou bylo vytvořit atmosféru měšťanského domu přenesenou do současné doby. Jedním z propojujících prvků jsou užitá tradiční osvětlovací tělesa v kombinaci s netradiční barevností. Nově navržený grafický vizuální styl Hotelu Aplaus doplňuje jednotný vzhled jednotlivých míst objektu. Zrcadlí se nejen v originálním informačním systému, ale i v jednotlivých rozmanitých dekorech na jednotlivých pokojích. Každý pokoj je tak osobitý a jedinečný.

Chcete si rezervovat ubytování nebo se na něco zeptat? Napište nám pomocí formuláře

Chcete dostávat e-mailem informace o naších akcích?


Odesláním této zprávy souhlasíte se zpracováním uvedených údajů pro účely vzájemné komunikace a marketingových sdělení. Svěřené údaje budeme pečlivě střežit dle Zákona č. 480/2004 Sb. a slibujeme Vám, že je nikdy nebudeme sdílet se třetími stranami.


Tento web ukládá a používá cookies, pokračováním v prohlížení berete na vědomí, že souhlasíte s používáním.